Description
The robust mailbox made of powder-coated sheet steel features two optional screw-mounting holes. The gray plastic cover plate provides secure support even for stacks of documents.
| Type of attachment | Wall mounting |
| Design | with grey PVC end plate |
| Width | 250 mm |
| color | light grey |
| Height | 150 mm |
| Dimensions | 150 x 250 mm (H x W) |
| Material | Sheet metal |
| format | DIN A5 landscape / A6 portrait |
