Description
Equip your work area with the highest level of professionalism to ensure safety - choose the LGMOD-ND-03 floor marking from ORGATEX .
This high-quality floor marking made of PA, perfect for outdoor areas with heavy traffic , stands for quality that can withstand everyday wear and tear and can be flexibly adapted to a wide range of applications. Our flexible marking module offers both self-adhesive and screw-on mounting options to ensure maximum stability under extreme traffic . It's ideal for indoor and outdoor use and can also be mounted on slightly rough concrete or asphalt floors.
With its self-adhesive properties and dimensions of 75 x 75 mm (W x L), the LGMOD-ND-03 offers not only excellent durability but also extremely easy application, saving you valuable time. The product comes in the following version: "Center hole."
ORGATEX – The place where reliability and efficiency come together.
Invest in clear marking of pathways and danger zones to support a productive work environment. Choosing LongLife Modular Floor Markings promises a safe and efficient work environment. ORGATEX is your partner, providing excellent customer service and expert advice.
| Type of attachment | Self-adhesive, for screwing |
| Design | Hole drilled in the centre |
| Width | 75 mm |
| Shape | Square |
| length | 75 mm |
| Dimensions | 75 x 75 mm (W x L) |
| Material | PA |
| color | light blue |
