Description
The V-shaped, extremely robust base element allows for easy loading and unloading of floor trolleys. The integrated mounting plates allow connection to the 55 mm monorail system.
| Design | 6 screw connection points incl. fastening material |
| Width | 135 mm |
| color | grey |
| Height | 24.5 mm |
| length | 175 mm |
| Dimensions | Guide: approx. 56 mm, 24.5 x 135 x 175 mm (H x W x L) |
| Material | Aluminium |
| Roller width | up to 55 mm |

